Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız...

Erdem'den

Haberler

Canlı Yayından Kilometrelerce Öteye Ders

Erdem Koleji Fen Zümresinin hazırladığı Instagram canlı yayınıyla Van/Başkale’deki Atatürk Ortaokul öğrencilerine ders anlatıldı.

Erdem Koleji gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekledi. Farklı şehirdeki okul öğrencileri ve öğretmenleriyle bağlantı kuran Erdemli öğretmenler, canlı yayında ders anlattı. Fen bilgisi dersi anlatan Erdem Koleji öğretmeni konunun daha iyi anlaşılabilmesi için yayında  “Basınç Deneyi” yaptı. Canlı yayından ders dinleyen öğrenciler, sorularıyla derse katılım sağladı. Dersin sonunda memnuniyetlerini dile getiren öğrenciler farklı derslerle yayının devam etmesini istediklerini dile getirdi.

Erdem Koleji Fen Bilgisi Öğretmeni Emine Sevgi Akar; “Böyle bir proje yapma fırsatını verdiği için öncelikle idarecilerime çok teşekkür ediyorum. Okulunda laboratuvar ortamı olmayıp, yaparak yaşayarak öğrenme fırsatı olmayan birçok okulumuz var. Sesimizi duyurup bu öğrencilerimize bir nebze de olsa o ortamı gösterip deneylerle konularımızı somutlaştırmak istiyoruz. Bu tür çalışmalar farklı branşlarda da gerçekleştirilerek ve artarak devam edecektir. Amacımız çeşitli imkanlara sahip olmayan öğrencilerle imkanlarımızı paylaşmak.Teknoloji çağında bilime ulaşmak artık daha kolay. Bu konuda aracı olmak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.