Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız...

Erdem'den

Haberler

ERDEM KOLEJİ DA VİNCİ SCHOOL CAMP’TA

Erdem Koleji ortaokul öğrencileri Türkiye’de ilk kez Kuşadası’nda  düzenlenen Da Vinci School Kampına 21 -25 Ocak 2018  tarihleri arasında  katıldılar.Erdem Koleji ortaokul matematik zümresi tarafından düzenlenen ‘Da Vinci School Camp ‘ gezisi ile  öğrenciler çok eğlenceli bir yarıyıl tatili geçirdiler. Uzman eğitmenler eşliğinde  öğrencilerimiz matematik müzesi ve matematik atölye çalışmalarından IQ Center Bilim Müzesi ve eğlenceli bilim atölye çalışmalarına; Da Vinci sergisinden optik illüzyon sergisine; spor aktivitelerinden sanat aktivitelerine  çok yönlü gerçekleşen bu kamp programında yer aldılar. 

Leonardo Da Vinci’ye ait çizimlerin derin incelemeleri sonucu inşa edilen 30 adet makineyi kapsayan Da Vinci Sergisi, ikili sayma sisteminden Pi sayısına, imkânsız üçgenden Pascal üçgenine,alan-yarıçap çevre-yarıçap, açılar ve simetriye, pisagor teoreminden ünlü matematikçi John Nash’ın oyun teorisine kadar tüm konuları çocuklara hikâyelerle anlatan Tales Matematik Müzesi, Geometri Müzesi ,Vedic matematik eğitimi, Vorteks Tüneli, IQ Center Bilim Müzesi, Optik İllüzyon Müzesi, Dev Akıl Oyunları Sergisi, Planetaryum, 3D Anatomisi gibi daha birçok aktiviteyle bilimin temellerine yolculuk yaptılar. Öğrenciler analitik ve matematiksel düşünme becerilerini sergilediler. Jiroskop, eski oyuncaklar sergisi, kitap okuma saati, 3D sinema, sokak oyun  parkurları, şişme oyun parkurları, canlı langırt, dev tırmanma duvarı, şişme kaydıraklar, hologram konser , yaratıcı drama atolyesi gibi aktivitelerle de öğrenciler tatilin tadını bu kampta çıkardılar.

5 gün süren kamp boyunca pek çok aktiviteye katılıp eğitim alan öğrenciler, uzman rehberler eşliğinde yakın çevredeki Meryem Ana, Efes Antik Kenti ve Şirince gibi ören yerlerini ziyaret ettiler ve eşsiz manzaralara tanıklık ettiler.
Erdem Koleji matematik zümresi öğretmenleri; bu çok yönlü programlarla hedeflerinin her öğrencinin kritik düşünme becerisine sahip, karşılaştığı problemleri çözebilen, yöntemler geliştirebilen, sorumluluk sahibi, yaratıcı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve dersi gerçek hayatla ilişkilendirerek matematiğe olan ilgiyi artırmak olduğunu belirttiler.

Yorum Yok

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.