Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız...

Erdem'den

Haberler

Erdem Koleji ‘Eko Okul Projesi’ Çalışmalarını Sürdürüyor

  Erdem Koleji ilkokul öğrencileri  ‘Bir Deniz Masalı’ isimli tiyatro gösterisiyle çevre kirliliğine dikkat çektiler. Çevre kirliliğinin insan sağlığına olan etkilerini eğlenirken öğrendiler.

Erdem Koleji ilkokul 2’nci sınıf Drama Kulübü öğrencileri Eko Okul Projesi kapsamında, çevre kirliliğine dikkat çekmek, çevre kirliliğinin insan sağlığına olan olumsuz etkilerini belirtmek için ‘Bir Deniz Masalı’ adlı tiyatro gösterisiyle okulun öğrencileriyle buluştu. Tiyatro gösterisinden önce okulun hemşiresi Zehra Yıldırım öğrencilere çevre kirliliği ve hijyen ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Öğrencilerin ve velilerin katılımıyla gerçekleştirilen tiyatroya öğrencilerin ilgisi büyüktü.

Eko Okul Projesi; okullarda öğrencilere çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir yöntemdir. Program dahilinde yaptıkları çalışmalar sayesinde üstün başarı sağlamış okullar Yeşil Bayrakla ödüllendirilir.  Erdem Koleji yaptığı çalışmalarla 5 yıldır Yeşil Bayrak ödülünü gururla taşımaktadır.

Yorum Yok

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.