Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız...

Erdem'den

Haberler

Erdem’de 25 Aralık Coşkusu

Okulumuzda 25 Aralık 1921 Gaziantep’in Kurtuluş Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Dördüncü sınıfların hazırladığı yöresel sergi ile Gaziantep’in yöresel ögeleri tanıtıldı. Antep işinden yöresel yemeklere, bakır işlemelerinden yöresel kıyafetlere, el dokuma kilimlerden şark köşesine, Gaziantep’i yansıtan tüm kültürel ögeler sergilendi.

Gaziantep’in Kurtuluş Günü sebebiyle okul bahçesinde yerini alan Çanakkale Şehitler Müzesi gezici otobüsü, kapılarını öğrenci, öğretmen ve velilerin ziyaretine açtı. Savaşın soğuk ve zorlu şartlarını, o dönemin ruhunu, o dönemde gelişen olayları müzeyi gezerken yüreklerinde hisseden ziyaretçiler duygusal anlar yaşadı.

Erdem Koleji konferans salonunda düzenlenen anma programına ise katılım büyüktü. Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve hem ülke hem de Gaziantep’in kurtuluşu için canını hiçe sayıp bu uğurda şehit olanlar için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Gaziantep’in Kurtuluş Günü’nü anlatan videolar izlendikten sonra, öğrenciler kurtuluş günü ile ilgili duygulandıran şiirlerini okudu.

Gaziantep’in nasıl şartlarla kurtuluşu elde ettiğini vurgulayan Genel Müdürümüz Mehmet Örfi Sönmez, “Aylarca aç susuz bir şekilde bu şehri savunan, bize bu şehri armağan etme uğruna hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Program, Genel Müdürümüz Mehmet Örfi Sönmez’in teşekkür konuşmasından sonra sona erdi.

Yorum Yok

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.