Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız...

Erdem'den

Haberler

Okuyarak Bir Oluyoruz

Erdem Koleji 4. ve 5. sınıf öğrencileri, GAP Görme Engelliler Okulu’ndaki öğrenci arkadaşlarıyla buluşup arkadaşlarına kitap okuyor.

Aralık ayında başlayan bu proje ile Erdem Koleji öğrencileri, belirli günlerde GAP Görme Engelliler Okulu’na giderek orada arkadaşlarına hem kitap okuyor hem de beraber kaynaşma fırsatı buluyor.

Bireysel farklılıkların arkadaşlık ve iletişim kurmada bir etkisinin olmadığına vurgu yapan Ortaokul rehber öğretmenimiz Ayşegül Tümbaş, “Bu proje ile hem öğrencilerimizin içindeki dayanışma ve yardımlaşma duygusunu ön plana çıkarıyoruz hem de bireysel farklılıkların arkadaşlıklar kurmada bir engel oluşturmadığını öğrencilerimize gösteriyoruz” ifadelerinde bulundu.

Her insanın birer engelli adayı olduğunu belirten Genel Müdürümüz Mehmet Örfi Sönmez, “Birlikte yardımlaşarak dayanışma ile bu engelleri kaldırabiliriz. Göremeyene göz, duyamayana kulak olarak bir olabiliriz. Bu proje ile bu duygu ve düşünceleri öğrencilerimize aşılıyoruz” dedi.

Okuyarak Bir Oluyoruz projesi 2018 – 2019 eğitim öğretim yılı sonuna kadar devam edecek ve öğrencilerimiz, arkadaşlarına belirli zamanlarda kitap okumaya devam edecek.

Yorum Yok

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.