Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız...

Erdem'den

Haberler

Erdem Kolejinde İnternet Bağımlılığı Semineri Verildi

Teknolojinin ilerlemesi ve internet kullanımının artmasıyla, internet ve teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla amfi salonumuzda, Hasan Kalyoncu Üniversitesi iş birliğiyle veli bilgilendirme amaçlı “Teknoloji Kullanımı ve İnternet Bağımlılığı semineri düzenlendi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Dinç, velilere, internet bağımlılığının önüne geçmedeki ilk adımın ailede başladığını belirtti. Birçok ailenin, çocuklarının telefon bağımlılığından şikâyet ettiğini fakat durumun özüne inildiğinde, çocukların aile fertlerinden örnek alarak bu davranışlarda bulunduğunu dile getirdi.

Konuşmasının devamında Dinç, “ internet kullanımı çok küçük yaş gruplarına kadar indi. Çocuklarımız internet dünyasında birçok sakıncalı durumla karşı karşıya kalabiliyor. Bu da ileriye yönelik hem onları kötü etkiliyor hem de bağımlılığa giden yolları açıyor. Biz veli ve öğretmenler çocuklarımızın teknoloji ve internet kullanımına dikkat etmeli, doğru ve etkin kullanıma özen göstermeliyiz.” dedi.

Seminere velilerin yanı sıra idareciler, anaokulu öğretmenleri, sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenler katıldı. Seminerin sonunda Hasan Kalyoncu Anaokulu ve Erdem Koleji Genel Müdürü Sayın Mehmet Örfi Sönmez, Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Dinç’e konuşmalarından dolayı hediyelerini taktim etti.

Yorum Yok

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.