Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız...

Erdem'den

Haberler

ERDEM KOLEJİ GELENEKSEL 2. KÜLTÜR SANAT HAFTASI

17-22 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen etkinliklerde öğrenciler hem keyifli dakikalar yaşadı hem de birçok alanda kendi becerilerini geliştirme fırsatı buldu.

Resim sergisi, canlı müzik performansları, kitap stantları, şairler sokağı, el çizimi grafik oluşturma, kaligrafi, ebru sanatı, yakma resim sanatı, taş boyama, mozaik sanatı, çeşitli enstrümanların tanıtımı gibi etkinliklerle kültür sanat haftasının tadını çıkaran öğrenciler; Antep işi, yemeni, kutnu, bakırcılık, çömlek, sedef, ahşap oymacılığı, cam üfleme, yöresel lezzetler ve tatlar 60 çeşitli el zanaatları ve Türk kültürünün ögeleri olan bu faaliyetleri tanıyarak uygulama fırsatı buldu.

Yazarlar Toprak Işık ve İlkay Marangoz, gerçekleştirdikleri söyleşilerden sonra öğrencilerin kitaplarını imzaladı. Geleneksel okçuluk, dart, eskrim sporlarıyla ilgili bilgilendirilen öğrenciler bu sporlarla ilgili deneyim yaşama fırsatı buldular. Hafta boyunca devam eden birbirinden farklı yarışmalar öğrencilerin ilgi odağıydı. Yaşayarak öğrenen öğrencilerin stantlara ilgisi büyüktü.

Kültür Sanat Haftasına çok sayıda öğrenci, öğretmen, veli, kardeş okullar ve misafir okullar katıldı. Kültür Sanat Haftasının sonunda öğrencilere meslekler ile ilgili uygulama fırsatı sunan, deneyimlerini aktaran katılımcılara ve katılan herkese teşekkürlerini dile getiren Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, katılımcılara hediye takdiminde bulundu.

Yorum Yok

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.