Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız...

Erdem'den

Haberler

Erdem Koleji Gezegenevi ve Bilim Merkezi’nde

Erdem Koleji öğrencileri Gezegenevi  ve Bilim Merkezini ziyaret etti. Robot tiyatrosunu ilgiyle izleyen öğrenciler farklı etkinliklerle geziyi sürdürdü.

 

Erdem Koleji 6’ncı sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Gezegenevi ve Bilim Merkezi gezisinde öğrenciler birbirinden farklı hazırlanan düzeneklerde çeşitli bilgiler elde ettiler.

Ortamın seslerini toplayıp ileten sesli borulardan, alçak basınçtan kopmayan balona kadar birçok düzeneği oldukça ilginç bulan öğrenciler, astronot kıyafetinin arkasına geçerek çektirilen fotoğraflar da gerçeğe yakın olduğu için çok beğendiler.

 

Öğrenciler karanlık bir odada maddenin 4 halinden biri olan plazmanın bulunduğu küreleri inceledi. Güneşte, yıldızlarda, nebulalarda, yıldırımda ve mum alevinde de bulunan plazmanın küresinin çeşitli noktalarınızda dokunulduğu zaman, plazmaları yönlendirebildiklerini gördüler. Robot tiyatrosunu ilgiyle izleyen öğrenciler gezi boyunca farklı etkinliklere katıldılar. Okulun öğretmenlerinden Ela Sabuncuoğlu; “Fen zümresi olarak öğrencilerimize uygulayarak, yaşayarak öğrenme alışkanlığı kazandırmak için çalışmalara devam edeceğiz.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.