Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız...

Erdem'den

Haberler

Erdem Kolejinde Rehberlik Sempozyumu

Okulumuzda, bu sene 2.’si düzenlenen rehberlik günleri kapsamında “Zorbalık ve Okuldaki Görünümleri” konulu rehberlik sempozyumu gerçekleşti.

Çok amaçlı salonumuzda gerçekleşen sempozyuma, Şehitkamil RAM Müdürü Ahmet Kaynak ve Şehitkamil ilçesindeki okullarda görev yapan rehber öğretmenleri katıldı. Saygı duruşunun ardından okunan İstiklâl Marşı ile başlayan sempozyumda, Genel Müdürümüz Mehmet Örfi Sönmez kısa bir açılış konuşması yaparak tüm katılımcılara ve konferans verecek akademisyenlere teşekkürlerini iletti.

Çocuklarla görüşme teknikleri, okullarda şiddetin önlenmesi, ihmal ve istismar durumlarında ilk görüşmede dikkat edilmesi gereken hususlar, akran zorbalığı, zorbalık türleri ve zorbalığın önlenmesi gibi konuların ele alındığı sempozyumda Gaziantep Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesinden akademisyenler, konuyla ilgili konferanslar verdi. Programa katılan tüm rehber öğretmenlerine, katılım belgesi verildi.

Gaziantep Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Erhan Tunç, “Çocuk ve Ergenlerle Görüşme/Danışma becerileri” ile ilgili konferans verirken Gaziantep Üniversitesi Doç. Dr. Fulya Türk katılımcılara “Çatışma Çözme ve Akran Arabuluculuk Modeli ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Prof. Dr. Tolga Arıcak, “Akran Zorbalığı” ile ilgili bilgiler verirken Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Batuhan Mustafa Kurtoğlu sempozyuma katılanlara “Çocuk İstismarında İlk Görüşme Teknikleri ve Olumsuz Çocuk Yaşantılarının Uzun Dönemdeki Etkileri”nden bahsetti. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Ceren Tatlı’nın “Çocuk İstismarının Önlenmesi ve Korunmasına Yönelik Yaklaşımlar” ile ilgili sunumunun ardından program sona erdi.

Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, Erdem Koleji Genel Müdür Yardımcısı Nevin Durdu Kalyoncu, Erdem Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Ökkeş Ünlükaya ve Hasan Kalyoncu Anaokulu Müdüresi Mürüvvet Yılmaz, sempozyuma katılan Şehitkamil RAM Müdürü ve akademisyenlere plâket takdim etti. Takdimin ardından birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. 

Yorum Yok

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.