Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız...

Erdem'den

Haberler

Erdem Kolejinde Sanatlı Günler

Erdem Kolejinde 26-30 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen “Kültür Sanat Haftası “ programı kapsamında düzenlenen birbirinden farklı etkinliklerle öğrenciler öğrenirken eğlendi.

26 Aralık Salı günü başlayan Kültür Sanat Haftası etkinliğinin, Şahinbey ilçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yasin Tepe ve Erdem Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mehmet Okyay’ın katılımlarıyla açılış töreni gerçekleştirildi.Açılışta Erdem Koleji Genel MüdürüEtkinliğe çok sayıda misafir ve veli katılım sağladı.  Ticaret İl Müdürü Bilal Yazıcı, Bakırcılar Odası Başkanı Celal Açık, yazar Toprak Işık’ta etkinliğe katıldı. Etkinlikte sadece okulun öğrencileri değil, kardeş okullar ve misafir okullarda yer aldı.

Kültür Sanat Haftası kapsamında, resim sergisi, resim canlı performans, canlı müzik, şiir afiş sergisi, şairler sokağı, pandomim, canlı heykel sanatı, öğrenci kişisel resim sergisi, ebru sanatı, cam üfleme sanatı, heykel, kukla gösterisi, yazar söyleşileri, tiyatro gösterileri, sinema söyleşisi, kil sanatı, müzik grubu gösterileri, enstrüman tanıtımı, kitap standı, bakır-kutnu-sedef sergisi, yemeni sergisi, hat sanatı, çinicilik, dokuma gibi birbirinden farklı çok sayıda etkinlik yer aldı.

Farklı sanat ve zanaat dallarını deneyimleme şansı bulan öğrenciler hem eğlendi hem öğrendi. Her yaş grubundan öğrencinin katıldığı etkinliklerde minikler şaşkınlıklarını gizleyemeyince ortaya renkli görüntüler çıktı. Öğrencilerin büyük beğeni ve ilgiyle takip ettiği program boyunca kendi hazırladıkları çalışmalarını arkadaşlarına sergilediler. Her etkinlikte farklı şeyler öğrenen öğrenciler program boyunca çalışmalarına devam etti. Etkinlik boyunca öğrenciler, öğretmenler ve katılımcılar emeklerini esirgemediler. Okul idaresi program sonunda ‘Kültür Sanat Haftası’nın her yıl devam edeceğini belirtti.

Yorum Yok

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.