Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız...

Erdem'den

Haberler

Erdem Kolejinde Tohumlar Bu Kütüphanede Toplanıyor

Erdem Kolejinde ezber bozan bir kütüphane, okul bünyesindeki yerini aldı. Tohum Kütüphanesi ile çeşitli bitki ve tahılların tohumları bu kütüphanede toplanmaya başladı.

Erdem Koleji, sınırları aşan eğitim anlayışına bir yenisini daha ekleyerek eko-okul çerçevesinde, bünyesinde Tohum Kütüphanesi oluşturdu. Bu kapsamda çeşitli bitki ve tahılların tohumları, Tohum Kütüphanesinde toplanmaya başladı. Bu sayede öğrencilere hem bitki ve tahılların tanıtımı amaçlandı hem de ülkenin en önemli ekonomi kalemlerinden biri olan tarımın anlatılması sağlandı.

Pirinç, bulgur, mercimek, nohut, çörek otu, barbunya, susam, mısır gibi tahılların yanı sıra Antep fıstığı, ceviz, kayısı, karpuz, kavun, badem, hurma, limon gibi bitkilerin olduğu Tohum Kütüphanesinde Türkiye’de yetişen bitki ve tahıl çeşitliliğine dair bir eko koleksiyon oluşturuldu. Öğrencilerin yoğun ilgisini çeken kütüphane, herkes tarafından tam not aldı.

Ülkenin tarımsal çeşitliliğini tanıtmak ve korumak amacıyla oluşturulan kütüphanenin öğrencilere ve gelecek nesle katkı sağlamasını amaçladıklarını belirten Erdem Koleji Genel Müdürü Sayın Mehmet Örfi Sönmez, bu kütüphanede emeği geçen tüm öğretmen ve velilere teşekkür etti.

Yorum Yok

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.