Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız...

Erdem'den

Haberler

Erdemli Öğrenciler Mektuplaşıyor

Erdem Koleji öğrencileri, mektup kardeşliği yaptığı okuldaki öğrencilerle mektuplaşıp yeni arkadaşlıklar kuruyor ve geçmişi bizlere hatırlatıyor.

Samiye Teymur Emine Ulusoy Ortaokulu öğrencileriyle mektup kardeşliği yapan Erdem Koleji öğrencileri, bu sayede hem yeni arkadaşlıklar kurma imkânı yakalıyor hem de yakın geçmişin iletişim aracı olan mektuplaşmanın verdiği o duyguları hissetme olanağını buluyor.

Teknolojinin ve sosyal medyanın neredeyse herkesi esir aldığı bir zamanda eski bir iletişim yolu olan mektubun öneminden bahseden Ortaokul Rehberlik Öğretmenimiz Ayşegül Tümbaş, “Eski bir gelenek olan mektup alışkanlığını öğrencilerimize öğretmek ve kendini yazarak ifade etmelerini sağlamak amacıyla oluşturduğumuz bir proje. Amacımız; mektuplaşmanın, arkadaşından gelecek olan o mektubu merakla beklemenin ne kadar önemli olduğunu, öğrencilerimize göstermek hissettirmektir” dedi.

Öğrencilerin hem geçmişi bilerek hem de geleceğin getirileriyle birlikte gelişmelerine önem verdiklerini belirten Genel Müdürümüz Mehmet Örfi Sönmez, “Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanlar arası iletişim de çok kolaylaştı. Dünyanın öteki ucuyla saniyeler içinde iletişim kurabiliyoruz. Fakat eski zamanın iletişim aracı olan mektubun yeri her zaman farklı. Öğrencilerimizin bu heyecanı, bu hissiyatı, yazarak bir şeyler paylaşma duygusunu yaşamasını ve geçmişteki bu kültürü unutmasını istemiyoruz. Bu sebeple geçmiş kültürlerimizi unutturmamaya yönelik projelerimiz hız kesmeden devam edecektir” dedi. 

Yorum Yok

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.