Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız...

Erdem'den

Haberler

GEZİCİ TALES MATEMATİK MÜZESİ ERDEM KOLEJİ’NDE

Gezici Tales Matematik Müzesi Erdem Koleji Öğrencileriyle bir araya geldi. Matematiği eğlenerek öğrenen öğrencilerin müzeye ilgisi büyüktü.

Avrupa’da tek, Türkiye’de ilk olan öğrencilerin matematiği soyut kavramlardan çıkarıp oyun haline getirerek sevdirmeyi hedefleyen“Gezici Tales Matematik Müzesi” Erdem Koleji öğrencileriyle buluştu.

Kırk beşten fazla parkurdan oluşan müzede; ikili sayma, Pi sayısı, imkansız üçgen,Leonardo Da Vinci’nin köprüsü, alan-yarıçap, çevre –yarıçap, açılar, simetri, Pisagor teoremi, ünlü matematikçi John Nash‘ın oyun teorisi ve Mimar Sinan’ın yapılarındaki sırları çocuklara hikayelerle anlatan Gezici Tales Matematik Müzesi, matematiği soyut olmaktan çıkarıp elle dokunulur, gözle görülür bir hale getiriyor.

Matematiğin günlük hayattaki kullanımı, diğer bilimlerle ilişkisi kısaca matematiğe dair her şeyin yer aldığı müzeye ilgi büyüktü. Gezici Tales Matematik Müzesinde öğrenciler, teoride öğrendiklerini uygulama fırsatı buldu. Müzede öğrenciler matematiğin daha önce hiç görülmemiş taraflarını keşfedip, görsel ve dokunsal olarak matematiği hissettiler.

Erdem Koleji’nde düzenlenen etkinliğe davet edilen okullarda büyük ilgi gösterdi.

Yorum Yok

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.