Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız...

Erdem'den

Haberler

TÜBİTAK Adana Bölge Sergisi

TUBİTAK tarafından düzenlenen “12’inci Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nda Erdem Koleji Matematik Branşında hazırlamış olduğu proje ile Adana’da yapılacak olan bölge sergisine davet edildi.

TÜBİTAK’ın organize ettiği ve her yıl onbinlerce öğrencinin öğretmenleri ile birlikte ter döktüğü 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Erdem Koleji Matematik Branşının hazırlamış olduğu proje ile Adana’da yapılacak olan bölge sergisine davet edildi.

Öğrencilerin beyin fırtınası yaparak; düşünmeye gözlem yapmaya, merak etmeye, soru sormaya ve araştırmalarını ürüne dönüştürmeye yönlendirmek amacıyla desteklenen öğrenciler  “İki ve üç  basamaklı  sayıların karesini farklı yöntemle hesaplamak” isimli  projesi  TUBİTAK  jürileri tarafından  yapılan değerlendirme sonucunda  26-29 Mart  tarihleri arasında Adana Bölge Sergisinde sunum yapmaya hak kazandı.

Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez; “Okulumuzun öğrencilerinden İrem ESER ve Arda GÜNEŞ‘i yarışmaya katıldıkları projeden dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.