Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız...

Erdem'den

Haberler

Erdem Kolejinden Karatede 2 Şampiyonluk

Mardin’de düzenlenen Kızlar Karate Müsabakalarında Erdem Koleji, kata ve kumitede 2 şampiyonluk elde ederek şampiyonluk geleneğini sürdürmeye devam etti.

Mardin’de gerçekleşen ve heyecanın üst seviyede olduğu mücadelelere birçok sporcu katıldı. Farklı dallarda katılan sporcuların tek amacı madalya kazanabilmekti. Adrenalinin son seviyede olduğu müsabakalarda Erdem Koleji 9. sınıf öğrencisi Reyyan Dağlar, kata ve kumite kategorilerinde 2 altın madalya kazanarak bölge şampiyonu oldu. Dağlar, elde ettiği bu başarı ile Balıkesir’de düzenlenecek Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Hedefinin Türkiye şampiyonluğunu kazanmak olduğunu dile getiren Reyyan Dağlar, “Balıkesir’de gerçekleşecek Türkiye şampiyonasında şampiyon olup okulumu ve Gaziantep’i en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Çalışmalarımda bana yardımcı olan ve bu başarımda pay sahibi olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Erdem Koleji’nin eğitim, öğretim, bilim ve kültürde olduğu gibi sporda da hep zirveyi hedefleyen bir kurum olduğunu belirten Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, 2 şampiyonluk kazanan Reyyan Dağlar’ı tebrik ederek kendisi ile gurur duyduklarını ifade etti.

Yorum Yok

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.